Wkłady kominowe

Wkłady kominowe – dostawy i montaż poleca Marex-Frez.
Najczęściej używamy stali 144.04 kominowej, kwasoodpornej i wkłady z takiej stali montujemy bardzo często.
W niektórych przypadkach należy użyć stali żaroodpornej, o większej żywotności. Używamy jej wtedy, gdy wkład kominowy narażony jest na oddziaływanie temperatury wyższej niż 550 st. Celsjusza.
Zaufaj nam i zadzwoń 781 294 371
Dobierzemy właściwy wkład do Twojego komina

Wkłady kominowe. Kilka słów na temat

Wśród szerokiej oferty różnorodnych wkładów kominowych dostępnych na polskim i światowym rynku znajdują się żaroodporne wkłady kominowe. Producenci twierdzą, że są one odpowiedzią na coraz większą popularność i szersze zastosowanie kominków, które są opalane paliwami stałymi takim jak: drewno, ekogroszek, węgiel, pellet oraz kotłów opalanych drewnem. Stalowe żaroodporne wkłady kominowe wykonuje się najczęściej z blachy. Wytwarza się ją w dwóch rodzajach grubości: 0,8 mm lub 1,0 mm i używa tej, która odpowiada potrzebom i wymaganiom. Te same zasady dotyczą średnicy wkładu, które oferowane są w zakresie 120 mm – 450 mm. Przy łączeniu poszczególnych elementów stosuje się kielichowe połączenia mające długość 100 mm. Dzięki temu mamy pewność 100%-owej szczelności oraz kompensacji wydłużeń liniowych wkładu. Jest to bardzo ważne w przypadku dużego gorąca. Tego typu wkłady stosuje się tam gdzie może występować bardzo wysoka temperatura. Ponadto takie systemy wykazują odporność na ewentualny pożar sadzy.
Wkłady kominowe żaroodporne są wysoce wytrzymałe na:
wpływ wysokotemperaturowych spalin, które powstają, jako produkt spalania paliw stałych i są niezwykle niszczące, korozyjne działanie gazów utleniających się w znacznych temperaturach, temperatury przekraczające nawet 550˚C.
Ich rolą jest też zabezpieczenie kanału dymowego przed uszkodzeniem lub zniszczeniem całkowitym w przypadku pożaru sadzy.
Wkłady kominowe najczęściej wykonuje są z wysokogatunkowej blachy kwaso-żaroodpornej  typu 1.4404.

Marex-Frez poleca wkłady kominowe