Naprawa kominów

Naprawa kominów to specjalność naszej firmy. Naprawiamy tanio, szybko i skutecznie wszelkie rodzaje kominów.
Na nasze usługi udzielamy 100% gwarancji.
Jeżeli Twój komin wymaga naprawy,
po prostu zadzwoń 781 294 371
i zapomnij o problemie

Naprawa kominów. Zalecenia

Marex- Frez Naprawa kominów Olsztyn, Witosa 13Naprawić komin czy zmienić na nowy? Nie warto samemu podejmować takiej decyzji. Specjaliści z naszej firmy mogą udzielić porady w tym zakresie. Dokonamy przeglądu i doradzimy, jakie przeprowadzić naprawy czy ewentualnie wymienić komin. Często, choć tak to nie wygląda stary komin warto naprawić. Wszelkie drobne uszkodzenia kanałów dymowych, np. odpadająca wyprawa tynkarska czy niewielkie pęknięcia zazwyczaj są możliwe do naprawy. Często zdarzają się sytuacje gdzie tylko zewnętrzna część komina jest w złym stanie, czyli ta znajdująca się ponad dachem. Warto wiedzieć, że ta część może wymagać generalnego naprawienia lub nawet rozebrania i postawienia od nowa. Często zdarza się, że reszta, czyli wewnętrzna część jest w dobrym stanie.
Sytuacje, gdy woda deszczowa lub topniejący śnieg spływa po kominie są zazwyczaj skutkiem zaniedbania napraw komina. Fatalna kondycja tynku na zewnętrznej części komina wymaga tylko obróbki blacharskiej przy tym kominie.
Drobną, ale niezwykle istotną czynnością jest sprawdzenie drzwiczek wycierowych w kominie. Warto wiedzieć, że gdy są one nieszczelne to osłabiają ciąg. W takiej sytuacji przez te drzwiczki, dostaje się tzw. fałszywe powietrze. Powietrze powinno tam docierać przez palenisko. Szczelność drzwiczek to również ich odporność na wysoką temperaturę. Wykluczone są, zatem plastikowe. Kominiarze niemal jednogłośnie uważają, że wylot komina powinien mieć zabezpieczenie daszkiem lub nasadą kominową.
Odpowiedź na pytanie czy warto naprawiać kominy jest jednoznaczna.
Prosimy zadzwoń 781 294 371 i uzyskaj bezpłatną poradę